Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Chmod w Windows 7

Apr 2010

Domyślnie Chmod w Windows 7

Witam.

Nie wiem czy to pasuje tutaj a w razie co to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Mam pytanie: Czy ktoś spotkał się z ustawianiem chmod 755 w Windows 7???

Tak tak... już wiem, że należy użyć Total Commandera / FileZilla lub innego klienta FTP. Otóż nie jest tak kolorowo jakby się zdawało.

W domu mam localhosta (Win 7) i w pracy również (Win XP). Chodzi o to, że po przyniesieniu plików z pracy do domu nie mam dostępu do tych plików zrobionych w pracy. Czemu? Ponieważ wszystkie mają ustawione 644 a potrzebuję ustawić im 755.

Zainstalowałem klienta FTP w Win 7, katalog www udostępniłem i Total Commanderem jak chcę zmienić chmod nie da się bo: "Nie da się zmienić zdalnych plików" (czy coś takiego).

Jakieś sugestie co do tego chmoda??? Wie może ktoś jak ominąć problem? Potrzebne mi jest to dlatego, że w domu na localhoscie nie wyświetlają mi się pliki stworzone w pracy

Chyba aż tak za bardzo nie zakręciłem

Pozdrawiam

Zasłużony Awatar karer

Domyślnie

nie ogarniam tego w Win7 ale mozliwe ze zadnych plikow nie przyniosles do domu tylko same skroty.

Apr 2010

Domyślnie

Hehe... na 1000% nie mam samych skrótów. Zdaje mi się, że wina leży po stronie zabezpieczeń folderów (uprawnienia itd). Jakby ktoś miał jakiś pomysł to proszę pisać. Ja szukam dalej...

Zasłużony Awatar sazian

Domyślnie

chmod to wynalazek unixowy więc w windzie nie ma to znaczenia
    apache nie może żądać od ciebie ustawienia chmodów skoro jest na windzie zainstalowany

a swoją drogą to jak ty te chmody sprawdziłeś ??

Mistrz Joba Awatar Meares

Domyślnie

W Win7 są specjalne ustawienia CHMODo podobne. Można ustalić jakie grupy użytkowników mają dostęp do danego katalogu lub pliku itd...

Zasłużony Awatar karer

Domyślnie

Dlatego napisalem ze w Win7 jeszcze tego nie ogarniam. Moze Pen ma szyfrowanie pod konkretny system? Takie bajki chyba tez sa mozliwe.

Apr 2010

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez sazian Zobacz posta
    chmod to wynalazek unixowy więc w windzie nie ma to znaczenia
    apache nie może żądać od ciebie ustawienia chmodów skoro jest na windzie zainstalowany
    No właśnie też tak myślałem i po dość długim googlowaniu doczytałem się, że na partycjach NTFS jednak MA znaczenie. W Win XP nie ma tego problemu i tam chmod nie ma znaczenia.

Cytat Zamieszczone przez sazian Zobacz posta
    a swoją drogą to jak ty te chmody sprawdziłeś ??
    Hehe... zainstalowałem u siebie na kompie serwer FTP i połączyłem się z własnego kompa z własnym FTP i już Chciałem w ten sposób zmienić te atrybuty (pliki mają ustawione 644 a katalogi 755) ale niestety też się nie da

Cytat Zamieszczone przez Meares Zobacz posta
    W Win7 są specjalne ustawienia CHMODo podobne. Można ustalić jakie grupy użytkowników mają dostęp do danego katalogu lub pliku itd...
    No właśnie moim zdaniem TU leży problem. Tylko, że próbowałem już wszelkich ustawień łącznie ze zmianą właściciela. Dodam jeszcze, że plik index.php działa normalnie a plik przykładowo logowanie.php (ten zrobiony w pracy na XP) już nie jest dostępny dla Apache.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)